Triumfatorzy

2009 - Zaskoczeni Żarów
2009/10 - Zaskoczeni Żarów
2010/11 - Wektor Świdnica
2011/12 - Czarny Lotos
2012/13 - Czarny Lotos
2013/14 - KKZ Zaskoczeni Żarów
2014/15 - KKZ Zaskoczeni Żarów
2015/16 - Wektor Świdnica
2016/17 - Wektor Świdnica
2017/18 - Wektor Świdnica
2018/19 - Cannabis
2019/20 - AUTO-SHOP Żarów
2020/21 - Wektor Świdnica

Electrolux Cup 2021/22 - I Liga

Electrolux Cup 2021/22 - II Liga

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4479
mod_vvisit_counterWczoraj9617
mod_vvisit_counterTen tydzień4479
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień44536
mod_vvisit_counterTen miesiąc170285
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc105169
mod_vvisit_counterWszystkie odwiedziny10890749

Aktualnie: gości 26 połączonych
Twoje IP: 3.223.3.251
 , 
Dzisiaj jest: Wrz 26, 2022

W trzeciej kolejce Electrolux Cup, czekał arcyważny pojedynek w kontekście zdobycia mistrzowskiego tytułu. Naprzeciw siebie stanęły drużyny, które do tej pory nie znalazły pogromcy Wektor Świdnica oraz Cannabis. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczął Wektor. Kamil Szczygieł już w drugiej minucie daje prowadzenie dla swojego zespołu. Kapitan drużyny przeciwnej Michał Czernicki starał się mobilizować swój zespół do większego zaangażowania, ale w tym dniu Cannabis nie tworzył zespołu. Ze skromnym prowadzeniem na przerwę schodzili piłkarze ze Świdnicy. Uważna gra w obronie obydwu ekip nie pozwoliła zmienić rezultatu w drugiej części meczu. Co prawda sezon jest jeszcze długi i na wszystkich zawodników czekają spotkania rewanżowe, ale dzięki temu zwycięstwu Wektor mocno przybliżył się do zdobycia piątego tytułu mistrza Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. Jeśli ta sztuka im się uda, będą niekwestionowanym liderem w klasyfikacji triumfatorów rozgrywek.

>>> Zdjęcia


Spotkanie AUTO-SHOP Żarów z Electrolux Żarów było niezwykle istotne dla obu drużyn. Ubiegłoroczny triumfator AUTO-SHOP miał nadzieję na wydostanie się ze strefy spadkowej, zaś żarowski Electrolux wygrywając mógł zbliżyć się do czołówki. Początek był zacięty i wyrównany. Widać było determinację w obu zespołach. Po raz kolejny w mecz bardzo dobrze wszedł mistrz poprzedniego sezonu. Dwa celne trafienia Patryka Chrapka szybko ustawiły przebieg spotkania. Niestety po raz drugi z rzędu AUTO-SHOP nie potrafi zachować czystego konta w pierwszej połowie. Bartosz Tymcik strzela bramkę kontaktową i daje nadzieję dla swojej drużyny w drugiej części meczu. Okazało się, iż był to moment przełomowy. Po zmianie stron w obozie AUTO-SHOP brakowało zawodnika, który wykańczałby stwarzane okazje. Electrolux Żarów miał pomysł na grę, a gwarantem motywacji był jak zawsze aktywny Łukasz Wylot. Bartosz Adamowicz zdobywa gola wyrównującego stan rywalizacji, a Bartosz Ingram na dwie sekundy przed końcem meczu daje żarowskiemu Electroluxowi komplet punktów.

Konfrontacja Szkółki Ajaxu i Wierzbianki Wierzbnej dostarczyła niemałych emocji. Beniaminkowie pierwszej ligi Electrolux Cup zaprezentowali bardzo wyrównany poziom i walkę do ostatniego gwizdka. Szkółka Ajaxu z reguły ma nieco słabszy początek meczu, ale tym razem było zupełnie inaczej. Piłkarze bardzo wcześnie zaczęli nękać blok defensywny Wierzbianki. Efektem była strzelona bramka prze Piotra Koluśniewskiego. Wierzbna od razu zabrała się do odrabiania strat. Wyrównanie nastąpiło niemalże w kolejnej akcji. Autorem celnego trafienia został Filip Ciuba. Obydwie ekipy przez pozostałą część meczu grały bardzo ciasno w obronie i napastnicy nie mieli zbyt dużo okazji do wyjścia na czystą pozycję strzelecką. Ostatecznie podział punktów bardziej satysfakcjonuje piłkarzy Szkółki Ajaxu, dla których to pierwsza zdobycz punktowa, która pozwoliła opuścić strefę spadkową. Wierzbianka z dużym niesmakiem, gdyż po bardzo dobrych wcześniejszych występach widziani byli w roli czarnego konia rozgrywek.

Wśród drugoligowców w spotkaniu Lipton Team z Zebrą Team zdecydowanym faworytem była ekipa Zebry. Pierwsze minuty jednak pokazały, że może to nie być taka łatwa przeprawa dla lidera. Obrona Zebry popełniała mnóstwo błędów, które bezwzględnie wykorzystywał Jan Gałka. Na szczęście w swoich szeregach lider posiada najlepszego strzelca drugiej ligi Przemysława Kloca. To właśnie czwarte trafienie tego zawodnika pozwoliło skromnie 6:5 pokonać Litpon Team.

Mecz LKS Piotrowice Św. Z Electrolux Świdnica miał pokazać na jakim etapie są obie ekipy. Ten pojedynek był bardzo istotny w kontekście włączenia się w walkę o czołowe miejsca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:1 dla LKS Piotrowice Św. i było to w pełni zasłużone zwycięstwo. Electrolux Świdnica zagrał najgorsze spotkanie w tej rundzie i musi szukać szczęścia w kolejnych kolejkach.

3. kolejka Electrolux Cup - 12.12.2020
II Liga Electrolux Cup
godz. 15:20 Electrolux Świdnica - LKS Piotrowice Św. 1:5 (1:2)
godz. 16:00 Lipton Team - Zebra Team 5:6 (1:2)
pauza - Green Team
I Liga Electrolux Cup
godz. 16:40 AUTO-SHOP Żarów - Electrolux Żarów 2:3 (2:1)
17:20 Cannabis - Wektor Świdnica 0:1 (0:1)
18:00 - Szkółka Ajaxu - Wierzbianka Wierzbna 1:1 (1:1)

Najlepsi zawodnicy kolejki: 1. kolejka – Przemysław Kloc (Zebra Team), 2. kolejka – Wojciech Ciuba (Wierzbianka Wierzbna), 3 kolejka – Jan Gałka (Lipton Team).

Wszystkie mecze odbywają się bez udziału publiczności, a wyniki na żywo można śledzić na oficjalnej stronie internetowej rozgrywek www.electroluxcup.zarow.pl

Sponsor główny: Electrolux Żarów