Znamy rozstrzygnięcia weekendu

Za nami weekend z Electrolux Cup. W żarowskiej lidze futsalu mamy już tylko dwie drużyny z kompletem punktów.

LKS Marcinowice i FC Wylewniaki wciąż niepokonane. Po piętach depczą im Wektor Świdnica, Cannabis, Zebra Team i Ciubasa Team, które mają identyczną ilość punktów, lecz w przeciwieństwie do swoich rywali rozegrali jedno spotkanie więcej.

W miniony weekend padł nowy rekord sezonu. Cannabis pokonał Turbokozaków 16:1, i jest to najwyższa wygrana tegorocznej edycji.

Po słabej inauguracji, Zebra Team wraca na odpowiednie tory. Mistrz sezonu 2021/22 odniósł przekonywujące zwycięstwo nad pretendentem do mistrzowskiej korony Ciubasa Team 6:3 oraz beniaminkiem Viagrus Team 9:4.

Wektor Świdnica potwierdził swoją klasę. W dwóch ostatnich meczach strzelał do bramek rywala aż 24. gole. W sobotę świdniccy piłkarze rozgromili Turbokozaków 11:0, by dzień później nie dać najmniejszych szans LKS Piotrowicom Świdnickim, zwyciężając 13:1. Szybkość przeprowadzonych akcji, umiejętności techniczne oraz zgranie zespołu nie raz wzbudzało podziw kibiców, zgromadzonych w hali sportowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Młodzi piłkarze z FC Wylewniaków z każdym meczem udowadniają, iż trzeba się z nimi liczyć. Niespodziewanie gładko pokonali solidną drużynę Tabaluga 5:1, zachowując tym samym komplet punktów.

Goryczy porażki w Żarowskiej Lidze Futsalu Electrolux Cup nie poczuli również piłkarze LKS Marcinowice. Tym razem beniaminek pokonał 4:2 Szkółkę Ajaxu.

Wciąż na pierwsze punkty czekają Szkółka Ajaxu i LKS Piotrowice Świdnickie.

2. kolejka 2.12.2023 – wyniki:

Tabaluga – LKS Piotrowice Św. 5:3 (3:1)

Turbokozaki – Wektor Świdnica 0:11 (0:4)

Szkółka Ajaxu – LKS Marcinowice 2:4 (1:1)

Viagrus Team – Cannabis 3:6 (2:2)

Zebra Team – Ciubasa Team 6:3 (3:1)

pauza – FC Wylewniaki

3. kolejka 3.12.2023 – wyniki:

Turbokozaki – Cannabis 1:16 (0:8)

Szkółka Ajaxu – Ciubasa Team 3:6 (1:3)

Viagrus Team – Zebra Team 4:9 (0:5)

LKS Piotrowice Św. – Wektor Świdnica 1:13 (0:4)

Tabaluga – FC Wylewniaki 1:5 (0:1)

pauza – LKS Marcinowice

Sponsor główny: Electrolux Żarów

Organizator: Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie